#20 Becze Tihamér 1:0

(#87 Kaskov, #27 Ladygin)

02:51

#62 Ölander Jere

2 perc - bottal akasztás

03:32

#3 Lencsés Tamás

2 perc - durva játék

04:34

06:35

#58 Pápa Márton

2 perc - testreütés

2 perc - botfogás

08:42

#7 Hüffner Adrián

2 perc - bottal lökés

#TEAM

2 perc - túl sok játékos

2 perc - térdhasználat

30:51
III. HARMAD

2 perc - könyökhasználat

#87 Kaskov Danil

2 perc - játék fejvédő nélkül

#24 Kovács Attila

2 perc - gáncsolás

57:01

#4 Nagy Nilan 4:2

(#49 Gröschl)

KIÁLLÍTÁSOK
10 x 2 perc = 20 perc

8 x 2 perc = 16 perc

A rájátszás első mérkőzése nem úgy alakult, ahogy azt elképzeltünk, így a második, dunaújvárosi összecsapásra nagy reményekkel utaztunk el, hiszen a négy győzelemig tartó párharcban összesítésben 1:0-ra vezet ellenfelünk. Az alapszakaszban mindkét idegenbeli találkozót megnyertük, így okkal reménykedtünk abba, hogy sikerült visszavenni a pályaelőnyünket.

Az első harmadban nagyon álmosan kezdtünk, két-három percig nem találtuk a mérkőzés ritmusát. Ennek szinte azonnal meg is lett az eredménye, hiszen egy korongszerzés után a hazai csapat megszerezte a vezetést (1:0). A bekapott gól után felébredtünk csipkerózsika álmunkból, ritmust váltottunk, és bár sokkal jobban és élesebben játszottunk, a teljesítményünk meg sem közelítette a hazai mérkőzését. Az első tíz percre jellemző volt, hogy folyamatosak voltak az emberelőnyök mindkét oldalon, így hol az egyik, hol a másik kapu előtt adódtak gólhelyzetek. Amikor mindkét csapat újra a mérkőzéssel kezdett el foglalkozni, akkor kijött a két csapat közötti fizikális különbség, amiből mi jöttünk ki jobban, és sikerült beszorítanunk a Dunaújvárost. A 15. percben öt a háromra támadhattunk, és egy kapuvasig már sikerült eljutnunk. Bár becsülettel tettük a dolgunkat a pályán, gól nem sikerült szereznünk, így maradt az egygólos újvárosi vezetés.

A második harmad elején meglepett minket a DAB, és 74 másodperc alatt ütött két gólt. Az első találat előtt mi mehettünk kettő az egyre, de a vissza passzt lefülelték a védők, amiből leindítottak minket. A harmadik gól után időt kértünk, hogy rendezzük a fejeket, ami többé-kevésbé sikerült is, hiszen a magabiztos vezetés tudatában ellenfelünk szinte csak a kontrákra épített, mi pedig mentünk előre a becsületgólért. Újra átvettük a játék irányítását, ami helyzetekben is megmutatkozott, több játékosunk is csökkenthette volna a különbséget, de hol a kapus, hol a védők önfeláldozó munkájának köszönhetően nem tudtunk szépíteni, így 3:0 állt az eredményjelzőn negyven perc játék után.

A szünetben nagy fejmosást kaptak a játékosaink, ami után ismét aktívabbá váltunk, elkezdtünk többet korcsolyázni, keményebbek és határozottabbak voltunk a jégen. Az 50. percig mindkét csapat játszhatott emberelőnybe, de a hazaiak még felállni sem akartak, inkább a biztos korongtartásra mentek. Ekkor azonban újra elsült egy hazai kéz, amely után már négy gólos volt az előnyük. Elúszni látszott a meccs. Ezután kaptunk két kiállítást, és újra öt a háromra támadhattunk. Ekkor megtört a jég, és egy kapu előtti kavarodás után Benk András révén megszereztük a rájátszás első találatát (4:1). A második gólunkra négy percet kellett várni, és Nagy kékvonalas lövése talált utat a hazai hálóőr kapujába, így 4:2-re módosítottuk az eredményt. Az utolsó egy percre kapuslehozatallal is próbálkoztunk, de emberelőnyben is csak helyzetekig jutottunk, így 4:2-re győzött a DAB.

A négy győzelemig tartó párharc állása: 2:0 a Dunaújvárosnak.

Az UTE jégkorongcsapatát a Szerencsjáték Zrt. támogatja!